Державний професійно-технічний навчальний заклад «Полтавське вище професійне училище імені А.О. Чепіги»

Історія ДПТНЗ "Полтавське вище професійне училище імені А.О. Чепіги"

Діяльність навчального закладу розпочалося у 1968 році,  коли він був створений на базі тресту «Полтавапромбуд». Велика заслуга у досягненнях училища колишнього директора – Чепіги Андрія Олександровича, який очолював його протягом 16 років. Він був непересічною особистістю, мудрим керівником, людиною з великої літери. Саме його ім’я нині є складовою назви училища, а його життєва філософія та педагогічні напрацювання відображені в загальних принципах розвитку навчального закладу.                                                                                                       

У створенні сучасної матеріальної бази нашого училища велика заслуга  належить нинішньому директору – Корочанській Валентині Іванівні, яка очолює колектив вже двадцять років. Блискучий організатор, талановитий педагог, ентузіаст своєї справи, справжній професіонал – за її керівництва училище невпинно розвивається.               

Із березня 2006 року училище набуло статус вищого навчального закладу. За час існування навчального закладу підготовлено близько 25000 кваліфікованих робітників для будівельної галузі, торгівлі, підприємств масового харчування, готельно-туристичного бізнесу. Випускники та здобувачі освіти училища беруть участь у розбудові рідного міста. Це за їх участю зведені житлові мікрорайони, громадські будівлі, кіноконцертний палац «Листопад», школи, заводи, підземні переходи, крамниці. 

Навчальний корпус розрахований на 720 місць. Силами колективу створена сучасна матеріальна база. До послуг здобувачів освіти обладнані кабінети, майстерні. В училищі чудова бібліотека, актова та спортивна зали. 

Для якісної підготовки робітничих кадрів створено: кухню – лабораторію, лабораторії з організації обслуговування, продавців, навчальний ресторан, навчальний готель та майстерні опоряджувальників, зварювальників, столярів, слюсарів.

Здобувачі освіти училища вміють добре навчатися і відпочивати: постійно проводяться предметні тижні, олімпіади, конкурси з професій, працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції. Педагогічний колектив училища широко впроваджує інноваційні технології навчання, використовує новітні матеріали та регіональний компонент, які дають змогу піднести рівень підготовки кваліфікованого, конкурентоспроможного робітника.

Згідно з рейтингом Міністерства освіти України 2007, 2012 року училище входить до 100 кращих навчальних закладів профтехосвіти України. За кількістю учнівського контингенту училище в числі першої п’ятірки навчальних закладів області. 
За галузевим спрямуванням ведеться підготовка фахівців:

на базі 11 класів:

  • Кухар, кондитер

  • Кухар, офіціант

  • Агент з організації туризму, покоївка

  • Шоколадник, цукерник

на базі 9 класів:

  • Кухар, кондитер

  • Кухар, майстер ресторанного обслуговування

  • Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварник ручного зварювання

  • Монтажник гіпсокартонних конструкцій
  • Столяр будівельний, штукатур, маляр