Ви маєте змогу ознайомитися з роботою нашої бібліотеки,

її напрацюваннями та  перспективами!

Активна участь бібліотеки у проведенні предметних тижнів

Готуючись до них, організовуються книжкові виставки та тематичні перегляди літератури, проводяться різні заходи.

Так, до тижня ресторанної справи (15 – 19 травня 2023 року) бібліотекар для здобувачів освіти групи №118 з професії майстер ресторанної справи та №112 з професії кухар – кондитер провела турнір знавців ресторанного сервісу та представила книжковий дайвінг: «Унікальний гайд гастрономічним світом».

«Вам, майбутнім спеціалістам закладів ресторанного господарства, необхідно не тільки вміти приготувати якісні страви, вироби, гарно їх оформити, подати, дотримуючись температурного режиму, а й обслужити відвідувачів, щоб принести радість від відвідування закладу ресторанного господарства і від тих послуг, що пропонуються», – наголосила бібліотекар, демонструючи підручники, що допоможуть отримати дані знання з професії.

Тиждень з охорони праці (24 – 28 квітня 2023 року)

28 квітня, у Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі, ми підвели підсумки проведених заходів, спрямованих на привернення уваги здобувачів освіти до створення здорових та безпечних умов праці та виробничого середовища, попередження травматизму та професійних захворювань. На протязі тижня функціонував куточок з охорони праці: «Охорона праці і безпека життєдіяльності», підготовлені рекомендаційний список літератури: «Охорона праці – запорука життя» та презентація нового підручника: «Основи безпечної праці». Присутні мали змогу взяти участь у вікторині: «Вогонь наш друг, та не завжди, чекати можна і біди!» (Степанова І., викладач, Юхно Л., бібліотекар).

До тижня методичної комісії з виховної роботи для класних керівників ( 17 – 21 квітня 2023 року) презентовано тематичні напрацювання для проведення традиційних та інноваційних заходів (Герасименко Л., викладач, Юхно Л., бібліотекар).

До предметного тижня з математики для здобувачів освіти була підготовлена виставка навчального матеріалу «Математика – цариця всіх наук» (Коваленко В., викладач, Юхно Л., бібліотекар).

День Європи як символ незламності українців

Саме під такою назвою в стінах читальної зали бібліотеки відбувся захід, а саме bоок – вояж . В ході заходу були продемонстровані відео презентації з означеної теми.

Насамкінець – огляд книг «Україна: інтеграція в Європу».

Великдень всіх нас на гостини просить

Великдень – величне і світле свято для кожного з нас. Що ж це за свято? Як воно  святкується  в Україні? Як зібрати великодній кошик? Як спекти  запашну і духмяну паску та розмалювати писанки?…

З цікавими фактами про Великдень ви зможете ознайомитися, завітавши в читальну залу бібліотеки, де експонуються матеріали  тематичного перегляду: «Великдень іде – свято в душі несе».

Відеоролик  «Борщ – код української нації», створений  в рамках обласного проєкту учнівських творчих робіт «Українська ідентичність: від калини за вікном до родини за столом» під керівництвом бібліотекаря  був продемонстрований  під час проведення  дня відкритих дверей, який відбувся у режимі онлайн 23 березня 2023 року о 14 год. 00

Т. Шевченко – гордість нації, символ України

 В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря

   Всіх любителів безсмертного Тарасового слова запросила до бібліотеки бібліотекар Юхно Л.П. 8 березня 2023 року. Метою зустрічі з учнями групи №118  є пізнання підростаючим поколінням постаті Великого Кобзаря, актуальності його творчості, виховання любові до рідного краю, пробудження національної самосвідомості, патріотичне виховання і розвиток почуття гордості за свій народ, Батьківщину.

 

«Небесна Сотня — перші герої російсько-української війни”

Боротьба за європейське майбутнє в Україні триває вже 9 років. 

Сьогодні, як жодного року до того, ми бачимо справжню ціну свободи та незалежності, коли тисячі наших військових боронять державу від російського окупанта.

   « Сьогодні ми вшановуємо героїв, які віддали своє життя за Україну й українців у час Революції Гідності, – Героїв Небесної Сотні. Людей різного віку та професій, різних регіонів, але однакових і справжніх цінностей»,- звернулася бібліотекар до учнів під час перегляду відео «Гіркої пам’яті ковток» та огляду матеріалів з  тематичної книжкової виставки- реквієм. 

« З давнини до сучасності  українська кухня»

  Саме під такою назвою презентувала бібліотекар книжкову виставку гостям нашого навчального закладу, зокрема Міністру освіти і науки України Сергій Шкарлет, начальнику  Полтавської обласної військової адміністрації Дмитру Луніну,  начальниці відділу вищої, професійно – технічної, виховної роботи, науки та інновацій Департаменту освіти і науки та іншим.

     Представлена література допоможе здобувачам закладу в освітньому  процесі.

День Соборності України

   Шановні користувачі бібліотеки, пропоную переглянути документальний фільм ВО “Свобода”. “Свято Злуки. Політика пам’яті”. Особливий …

Бібліотекар до цієї знаменної дати підготувала для вас історичний екскурс: «Час історичного вибору» та тематичну  книжкову виставку: «І обнялися береги одного, вічного народу!»

Твої ми діти, Україно

   Саме під такою назвою відбулася зустріч бібліотекаря з користувачами бібліотеки, під час якої були презентовані нові книги, зі сторінок яких постають творці історії нашої країни – відчайдушні герої, незламні воїни, талановиті творці, видатні політичні діячі.

   Запрошую до бібліотеки, де книги чекають на вас! Докладніше, які саме, ознайомтеся в рубриці «Новинки літератури».

Уклін усім, хто край свій боронить і захищає наші права

     Сьогодні Україна, як і весь світ, зіштовхнулася з особливою жорстокістю та неповагою до прав людини через численні терористичні акти та військові конфлікти по всьому світу. Тому суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя в усьому світі.  

«Невтомний шукач свободи і щастя»

(300 років від дня народження Г. Сковороди)

    В основі задуму виставки – візуалізувати духовну спадщину філософа, спонукати відвідувачів бібліотеки замислитись над глибиною його думки, озброїтись сковородинівською мудрістю, яка б полегшила сприйняття викликів воєнного часу.    

    Сподіваюсь, що філософська мудрість Григорія Сковороди в умовах війни, допоможе відвідувачам виставки віднайти душевну рівновагу та віру в перемогу добра над злом.   

Я мову рідну збережу й вінок їй виплету на славу.

Сьогодні, 9 листопада ми  відзначаємо День української писемності та мови.     
Під час війни як ніколи стало зрозуміло: мова — також наша зброя. Українська – це мова свободи й волі, а також могутня зброя українського народу в боротьбі за незалежність і перемогу. «Сьогодні ми маємо чудову нагоду освідчитись у любові до рідної української мови і вкотре належно вшанувати її. Бо українська – це мова свободи й волі, могутня зброя українського народу в боротьбі за нашу незалежність і Перемогу”, – наголосив Зеленський. Саме про це і говорила бібліотекар Л. Юхно з учнями групи №112 під час  бібліотечного анонсу: « День української писемності та мови: вшануймо мову» та огляду книг з   книжкової тематичної  виставки. 
У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи
Саме під таким гаслом та з непохитною вірою у перемогу України і усвідомленням руйнівних наслідків війни бібліотекарем навчального закладу Л. Юхно  була проведена низка заходів військово – патріотичної тематики під час  обласної  декади бібліотеки, зокрема: бібліотечний анонс: «Цінність. Гідність. Свобода», алея Слави: «І тим, хто нині з автоматом береже і захищає  рідну неньку – Україну й велику всю родину присвячується», година державності: «Все буде Україна!», урок мужності та патріотизму:  «Ім’я землі моєї Україна» та інші.  У заходах мали змогу взяти участь різні учнівські групи, зокрема, 113, 114, 105,212,214 та всі бажаючі користувачі бібліотеки. 

 

Віртуальна екскурсія: « Музей української поетеси Лесі Українки

у с. Колодяжному»

Цей захід ля учнів  групи 214 провела 23 лютого завідувачка бібліотекою Л. Юхно.