Державний професійно-технічний навчальний заклад «Полтавське вище професійне училище імені А.О. Чепіги»

День вишиванки 2023: українське свято, яке відзначають у всьому світі

Щорічно в травні в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки. 

Що означає День вишиванки та його традиції читати тут:

https://www.unian.ua/lite/holidays/den-vishivanki-2023-tochna-data-i-yak-vidznachati-12243726.html

9 травня Україна відзначає День Європи

День Європи набуває особливого значення, адже для українців він є зокрема символом боротьби за свободу та європейське майбутнє, де в основі політик – благополуччя та права кожного громадянина.

Довідково: В європейських країнах відзначають День Європи 9 травня, як річницю підписання Декларації Шумана. Документ був підписаний 1950 року після руйнації світового порядку та мав на меті створення нової форми організації держав у Європі заради побудови сильних держав, встановлення миру та економічних передумов для ефективного розвитку країн. Саме цей документ заклав підґрунтя європейської інтеграції, став початком створення Союзу європейських країн, заснованого на спільних цінностях та збереженні миру.

ТОП-5 святкових образів на Великдень 2023

Великдень — свято весни, краси та пробудження. Наші предки готувалися до нього ретельно, зокрема обирали вишукане святкове вбрання. Які образи обрати на Великдень?

 «Наші пращури одягали все найсвятковіше, найдорожчі тканини, які могли собі дозволити. Зараз це може бути атлас, шовк, костюмна тканина, шифон, батист та льон. Це можуть бути наряди світлих, кремових кольорів, вишиванка у поєднанні з сучасними речами: світлий костюм, вінтажний жакет у клітинку, максі спідниця у поєднанні зі светром схожого відтінку допоможуть створити стильний образ до свята. “, — розповідає стилістка Хеллен Ровер.

 

ЕКО –ТЕМА

Цікавий  факт про використання енергії сонця:

– ідею концентрації сонячного світла на дзеркалах приписують Архімеду (212 р. до н. е).За допомогою величезних збільшувальних скелець винахідник нібито скеровував сонячні промені на кораблі римлян, щоб перешкодити завоюванню Сіракуз;

– у 1958 році сонячні батареї були вперше застосовані у США для енергозабезпечення штучного супутника Землі Vanguard I

Міжнародний день рідної мови –  день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. Тож, до вашої уваги:

naurok.com.ua

https://naurok.com.ua › prez…

Презентація “20 цікавих фактів про українську мову”

Вшанування Дня Героїв Небесної Сотні

Указом президента України Петра Порошенка від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» дату 20 лютого було встановлено як День Героїв Небесної Сотні.

 Вічна шана Героям Небесної Сотні!

Світла пам’ять усім, хто віддав своє життя за Україну й українців!

За  самостійну, вільну і сильну Україна, європейську і демократичну, незалежну і цілісну.
            І жодного сумніву немає, що ми захистимо все це, що ми реалізуємо мрію українських героїв.

День Соборності України 2023: особлива дата в історії

       У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт Об’єднання українських земель. 105 років тому,українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.

 Цікаві факти: про використання енергії

  Ідею концентрації сонячного світла на дзеркалах приписують Архімеду (212 р. до н.е). За допомогою величезних збільшувальних скелець винахідник нібито скеровував сонячні промені на кораблі римлян, щоб перешкодити завоюванню Сіракуз.У 1958 році сонячні батареї були вперше застосовані у США для енергозабезпечення штучного супутника Землі Vanguard I. У подальшому вони стали невід’ємною складовою космічних апаратів. Широко відомі мікрокалькулятори, годинники, радіоприймачі і багато інших електронних апаратів, що працюють на сонячних батареях.