Державний професійно-технічний навчальний заклад «Полтавське вище професійне училище імені А.О. Чепіги»

Співаєм величальну Григорію СКОВОРОДІ

Вже вкотре поспіль Комунальний заклад Полтавської обласної ради «Полтавська обласна мала академія наук учнівської молоді» проводить Обласний літературний конкурс «Відлуння заповітів земляків» серед талановитої учнівської молоді.

Здобувач освіти  212 групи Софія ОВЧАРЕНКО,  яка навчається за професією «Кухар, кондитер», під керівництвом викладача української літератури Яни ВІТЕК також долучилася до участі в даному конкурсі, який був присвячений до 300-річчя з дня народження Григорія СКОВОРОДИ.

Уже три століття пройшло, як світ нам подарував такого генія, як Григорій Савич, а його твори, наукові праці, його жага до добра і справедливості житимуть вічно.

У фінальному етапі конкурсу Софія була серед переможців, де зайняла почесне ІІІ місце. А також творчий доробок, а саме – сім поетичних творів, написаних на основі здобутих знань з літературної спадщини та біографічних джерел про письменника, увійдуть у щорічну збірку, яка розповсюджується на усі громади області.

Вітаємо переможницю і наукового керівника та бажаємо подальших творчих злетів!


Вітаємо призера конкурсу «Перлини зоряного неба»

26 травня відбувся захист робіт обласного конкурсу  «Перлини зоряного неба» під егідою  Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна мала академія наук учнівської молоді». На конкурс було представлено 20 робіт різноманітної тематики. Авторами 5 робіт були учні закладів професійно-технічної освіти.

Роман ПЕЧУРА, здобувач освіти групи 113 професія «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварник ручного зварювання»  ДПТНЗ «Полтавське вище професійне училище ім. А.О. Чепіги», представляв роботу на тему «Внесок українців в освоєння космосу».

В роботі розглянуто внесок у розвиток радянської космонавтики вчених, конструкторів, випробувачів та космонавтів, які мають українське походження, здобували освіту чи працювали тривалий час в Україні.

Робота спрямована на порушення традиції ототожнення успіхів Радянської космічної програми з Російською Федерацією як державою-правонаступницею СРСР та розкриття ролі українців в освоєнні космосу в ХХ столітті.

Результати дослідження оформлено у вигляді інтерактивної карти, на якій відмічено міста і села України, пов’язані з космонавтами ХХ ст.

Карта пам’ятних місць видатних особистостей української радянської космонавтики. https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1urwhU47UbMFpnwaOTNsOhCVJqCOqYcRs&usp=sharing

Роботу Ярослава ПЕЧУРИ почесне журі відмітило дипломом 3 рівня.

Вітаємо переможця Ярослава ПЕЧУРУ! Бажаємо творчих успіхів на педагогічній ниві викладачу Інні ЛОБАЧ,