Кабінет №103 "Технології
Завідувач: Людмила КРАВЦОВА
Матеріально-технічне забезпечення кабінету
Площа кабінету 65,5 метрів квадратних. Освітлення природне та штучне. Опалення водяне з примусовою подачею теплообміну. Кількість робочих місць – 30 . Вентиляція – природна аерація.
До матеріально-технічного забезпечення навчального кабінету належать меблі, обладнання , а також засоби, що забезпечують безпеку життєдіяльності.
Меблі у кабінеті технології – двомісні учнівські столи та учнівські стільці. Учнівські столи стандартні, при цьому стіл і стілець мають бути однієї групи. Робоче місця викладача монтуються на підвищенні, обладнуються демонстраційним столом. Тумби стола оснащують спеціальними пристроями (шухлядами) для зберігання інструментів. Робочі площі столів покриті спеціальними матеріалами, стійкими до механічних та термічних пошкоджень. При обладнанні робочого місця вчителя меблями необхідно забезпечити відповідність конструкцій його складових частин та їх взаємного розташування вимогам законодавства з урахуванням комплектності робочого місця, характеру діяльності та форм організації праці. Робоче місце викладача, що обладнується системою управління електроживленням комп’ютерного обладнання розташоване на підвищенні висотою 130-200 мм. Робоче місце здобувача освіти, призначене для роботи з комп’ютером, комплектується одномісним столом і стільцем, які виконані з дотриманням вимог санітарного законодавства.
Обладнання та устаткування. У кабінеті розміщується аудиторна дошка три робочих поверхонь у розгорнутому або складеному вигляді. Середній щит дошки на три робочих поверхонь може бути використаний для демонстрації екранних звукових засобів навчання на навісному екрані. На окремих робочих поверхнях дошки може бути накреслено графічну сітку для побудови графіків. Одна з робочих поверхонь має магнітну основу з кріпленнями для демонстрації навчально-наочних посібників (таблиць, карт, моделей-аплікацій тощо). Робочі поверхні на звороті дошки покриті білим кольором для нанесення написів за допомогою спеціальних фломастерів. чіткими і яскравими написами їх назв. Обов’язковою є наявність засобів аварійного відключення живлення, які спрацьовують не тільки в разі перевищення струму споживання, а також і в разі витоку струму через захисне заземлення (занулення). Умови видимості зображення, яке відображається пристроями колективного спостереження, регламентуються для здобувачів освіти, розташованих на робочих місцях, призначених для відповідних видів роботи.
Забезпечення безпеки життєдіяльності. Кабінет забезпечений: аптечкою з набором медикаментів для надання першої медичної допомоги; первинними засобами пожежогасіння відповідно до Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України.
Навчально-методичне забезпечення кабінету
Навчально-методичне забезпечення кабінету з технології складається з: навчальних програм, підручників, навчальних, методичних, навчально-наочних посібників, обладнання навчального, загального та спеціального призначення. Розподіл та зберігання засобів навчання і навчального обладнання здійснюються згідно з вимогами навчальних програм за розділами, темами і курсами відповідно до класифікаційних груп у секціях меблів спеціального призначення у кабінеті. У кабінеті є журнали реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності (первинний, цільовий) та інструкції з безпеки під час роботи в кабінеті. У кабінеті є інструкції (в електронній або паперовій формі) до програмних засобів та середовищ програмування тощо. Додатково кабінет оснащений: підручниками та навчальними посібниками для кожного учня; фаховими журналами; інформаційними виданнями МОН України; бібліотечкою науково-популярної, довідково-інформаційної і методичної літератури; інструктивно-методичними матеріалами педагогічного досвіду; інструкціями для виконання лабораторних і практичних робіт, дослідів, спостережень, фізичного практикуму тощо; краєзнавчими матеріалами. Характеристики обладнання повинні відповідати оптимальним вимогам для програмного забезпечення та іншого цифрового обладнання навчального кабінету . Комп’ютерне обладнання повинне бути сумісним з іншим обладнанням. Засоби навчання і обладнання кабінету відповідає вимогам відповідно до кожного модуля навчального предмета.
Оформлення кабінетів
На вхідних дверях кабінету є відповідний напис на табличці з назвою кабінету: «Кабінет технології». Для оформлення кабінету передбачено створення навчально-методичних експозицій. Інформаційні стенди змінного характеру (критерії оцінювання навчальних досягнень, сьогодні на уроці , довідковий матеріал, таблиці одиниць виміру).
Постійні експозиції
- Державна символіка
- Правила поведінки учнів у кабінеті
- Розклад роботи кабінету
- Правила безпеки життєдіяльності
- Правила протипожежної безпеки
- Основні етапи розвитку галузі з обов’язковим виділенням здобутків української науки
- Довідкові матеріали (у вигляді плакатів, таблиць)
Змінні експозиції:
- Матеріали до тем, що вивчаються
- Матеріали про вчених
- Матеріали про новітні розробки у галузі
- Результати експериментальної і дослідницької роботи учнів
- Кращі роботи учнів (матеріали експозицій змінюються під час переходу до вивчення нової теми)
- Науково-методичні і науково-популярні журнали
- Матеріали педагогічного досвіду
Кабінет забезпечений настінними приладами для вимірювання температури та вологості повітря.