У воєнний час безпека праці є правовим обов'язком. Про це ми говорили у квітні місяці під час проведення заходів, продовжуємо говорити і в травні, адже із 15 травня 2025 р.відбулися зміни до національного стандарту щодо захисних засобів, гармонізовані з європейськими стандартами. За інформацією зверніться в бібліотеку.
Сьогодні, під час війни, особливо відчувається дух батька Української нації. У поезії «До Основ’яненка», який продекламувала Сохань В.( 112гр.) під час проведення літературного віражу 10.03.25р. в читальній залі бібліотеки, а також 4.03.25р.під час VІІ обласного конкурсу читців «Тарасовими шляхами», який проходив в Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді Т. Шевченко передбачив відродження України і правди про її історію «правда,… слава. І воля святая!». Бібліотекар 17.03.25р.представила для здобувачів освіти 113гр. і відео – факт: «Тарас Шевченко: як Кобзар веде українців у бій». На завершення декади для здобувачів освіти 214гр. разом з викладачем Л. Кравцовою провели захід, під час якого лунали вірші Великого Кобзаря, покладені на музику, адже пісня починається з вірша.
Підготовлена і проведена 23.02.25р. бібліотекарем презентація «ДСТУ 8302:2015 Інформація та документація. Правила складання посилань та списку використаних джерел в роботах» може бути використана з метою формування культури доброчесності у здобувачів освіти. Бібліотекар навела приклади оформлення бібліографічного опису з урахуванням Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».
В бібліотеку завітали і майстри виробничого навчання Н.Квартник та Н.Гвізджинська з групою ХТ-11. Дізнавшись про можливості, які надає книгарня, здобувачам освіти було запропоновано цікавий кулінарний захід та задовольнити різноманітні інформаційні потреби, отримати книги.
У Єдності сила: в Україні відзначають День Соборності. Бібліотекар Л. Юхно провела для учнів 112 групи історичний мікс: « День Соборності України» та ознайомила з книгами з книжкової виставки: «Цей день в історії».
В Україні 20 січня – День вшанування захисників Донецького аеропорту. «Сьогодні десять років, як завершилися бої за летовище, що тривали з травня 2014-го», – розпочала свою розповідь бібліотекар під час зустрічі із здобувачами освіти груп 102 та 212. Зацікавив і діалог: «Бої під Крутами 1918 та 2022: чому історія повторюється?».
Підсумовуючи 1-ше півріччя 2024-2025 н. р. можу стверджувати, що було патріотично, пізнавально, інноваційно, креативно!
Адже бібліотекарем Л. Юхно організовувалися книжкові виставки, проводилися різноманітні заходи, зустрічі, зокрема: історичний репортаж: «Наш дух не зламати, свободу не вбити! День Гідності та Свободи — наше національне свято», літературний сторітелінг: «Сила нескорених», година мовної ерудиції: «Буду я навчатись мови золотої», вахта пам’яті: «Вічна пам’ять замореним голодом», інформація: «Толерантність до невизначеності…» та інші.
«Читаюча молодь – стратегічне завдання бібліотеки»
Книгу в руках можна побачити в укритті під час повітряних тривог, навіть у темряві під час блекаутів з ліхтариком в руках.
Кожна доступна книга наразі – це ковток спокою, це незламна віра у перемогу добра для всіх українців. Ці книги допоможуть зрозуміти, що відбувається зараз, тому читаємо і пам’ятаємо: нація, яка читає – непереможна!
Саме питанню потреби читання книг, в рамках обласної декади, яка проходила з 1 жовтня по 10 жовтня 2024р., були присвячені цікаві заходи, які бібліотекар провела серед здобувачів освіти 112, 114, 311,314,116 груп. (Ознайомитися можна в розділі «Творчі надбання»).
Українці – найспівучіша нація у світі, тож не дивно, що наші виконавці та музиканти не лише пішли боронити країну зі зброєю в руках, а й отримали новий поштовх до творчості. Біль, лють, страх за майбутнє, ненависть до ворогів і любов до своєї країни та рідних – усе це відчуває кожен українець. І доволі часто внутрішні переживання виливаються у творчості.
До Всесвітнього дня поезії 21 березня 2024 року здобувачі освіти 212 та 218 груп у супроводі майстрів виробничого навчання Л.Спорник та К.Єльцовою взяли участь в екскурсії до бібліотеки – філії №7 ЦБС та мали змогу долучитися до цікавого заходу, а саме літературного подіуму, який провела Любов Юхно.
Учні прослухали розповідь про нелегку долю української пісні, говорили про роль української пісні зараз, коли в Україні триває повномасштабна війна, кожен день якої приносить страждання та біль втрат. Українці зуміли не лише згуртуватися проти агресора, а й не забувають про підтримку наших захисників усіма можливими засобами. Одним із них є пісня. Часто саме пісні ведуть у бій, допомагають впоратися з емоціями в найскрутніші часи та піднімають бойовий дух.
29 січня 2024 року Україна відзначає пам’ятну дату на честь Героїв Крут. Крути стали початком нової доби в історії нашої держави. Дух самопожертви, героїзму й лицарства крутянців живе й досі в Небесній Сотні Майдану та на Сході України. Сьогодні українська молодь в лавах Збройних Сил захищає Батьківщину від російсько-терористичної агресії та бере активну участь в модернізації армії. Саме міцна сучасна професійна армія має стати запорукою того, що Україну більше ніколи не доведеться захищати підліткам і студентам, які до того не тримали зброї в руках. Цим трагічним подіям був присвячений захід, проведений для учнів гр.211. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх героїв, які загинули в боротьбі за волю України.
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Лише за умови політичної та економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України в світі. Ось чому ми зобов’язані плекати ідеал власної соборної держави й віддавати йому всі свої сили та здібності. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців. Сьогодні українцям знову приходиться боротися за свою єдність, захищати цілісність і суверенітет рідної країни. На цьому тижні для користувачів бібліотеки організовані заходи, де розповідалося про цю визначну подію української історії з використанням мультимедійних засобів, показом відеохроніки, оформлені книжкові виставки, познайомитися з якими запрошую усіх бажаючих.
За ініціативи самих захисників Донецького аеропорту, які пройшли 242 дні пекла, цього дня вшановуємо тих, хто тримав оборону летовища з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Оборона летовища стала символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів
отримали почесне ймення «кіборги». Оборонці донецького аеропорту зруйнували міф про те, що Україна не здатна захищатися. Сьогодні ми поговоримо про те, як це було.
Завдання бібліотекаря – виховання творчого читача, який уміє висловити свою думку про прочитане, розуміє цінність твору, захоплюється і насолоджується читанням, створити для здобувачів освіти найоптимальніші умови для всебічного розвитку і зробити так, щоб книжкові багатства стали їх духовним багатством. Саме про це ми і говорили під час зустрічі з користувачами бібліотеки 12 січня 2024р.
Обласний конкурс, що проводиться Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації та Комунальним закладом Полтавської обласної ради” Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді” та має за мету:
-виховання громадянина-патріота України
-шанобливого ставлення до надбань українського народу
-створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації зацікавив і наших здобувачів освіти.
В рамках конкурсу бібліотекар для здобувачів освіти гр. 314 провела дайджест :”День міста:10 фактів про Полтаву” та огляд книг з книжкової тематичної виставки:” Полтавщина…Тут стоголосно уперше задзвеніли глибинні джерела нашої мови, літератури, культури”
Державі потрібні здорові, мужні, сміливі, ініціативні, дисципліновані, розумні люди, які були б готові вчитися, працювати на її благо і, в разі необхідності, встати на її захист.
Війську потрібні сильні та молоді люди. Саме тому на необхідності тренувати власне тіло, готуючи його до всіляких випробувань наголосила бібліотекар під час заходу 11.10.23р. серед гр.112,214.
На захоплюючу та пізнавальну зустріч з літературою, яку варто прочитати запросила бібліотекар групу 108. Учасники заходу мали змогу поспілкуватися, поділитися своїми читацькими уподобаннями та «літвідкриттями» і, звісно, взяти на«дегустацію» новинки, що сподобались. Ці книги передала військовослужбовець десантно – штурмових військ Гагієва Світлана Василівна і ми маємо змогу прочитати їх.
Всі великі й малі особливості життя народу знаходять відбиття у мові народу. «Мова – духовна зброя нації. Знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини», – наголосила бібліотекар під час виступу 6.10.23р.( гр.112).
Здобувачі освіти мали можливість прослухати уривки з творів у виконанні Олени Іванівни Цубер, лауреата багатьох міжнародних конкурсів. Було вибрано також уривок з «Енеїди» І. Котляревського. Майбутнім кухарям цікаво було почути назви автентичних українських напоїв і страв з твору.
І звичайно ж, ці два заходи об’єднала любов до рідного слова, до рідної мови, що є нашим скарбом, джерелом духовності та незламності
З метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві був проведений цей захід 5.10.23р. в гр. 205.
Нині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків.
Подвиг героїв вшанували хвилиною мовчання.
Година державності: «Все буде Україна!»
Виховувати почуття гордості за свою державу та людей, які в ній проживають; формувати активну громадянську позицію.
Як і для чого відзначають День державності?
Функцій у нового свята чимало: берегти історію, комунікувати у світі, бути ще одним способом боротися з російською пропагандою.
Наша Батьківщина має потужне історичне коріння і тому нас не перемогти! Українці боролися за утвердження своєї державності і борються досі, – мала на меті показати бібліотекар, організовуючи 4.10.23р. захід для груп 214,314.
День інформації : «Читаюча нація – незламна нація!»
НАЦІЯ, ЯКА ЧИТАЄ – НЕПЕРЕМОЖНА! Під таким девізом пройшов День інформації для здобувачів освіти гр.112,312 та всіх бажаючих 3.10.23р.
Українці зі зброєю в руках мужньо і героїчно творять сучасну історію – історію свободи, історію нової демократії. І в українську книгу нашої Перемоги ми впишемо про все і всіх: про страждання і дитячі сльози, мужність народу і героїзм Збройних Сил України. Привид Києва, Чорнобаївка, міста-герої посядуть свої почесні місця на її сторінках…
Книга навчить нас переживати бурхливі часи війни, покаже іншу сторону людини, що обов’язково знайде, де навіть не уявляє, свій прихисток у чиємусь серці.
Завітайте в бібліотеку – українська книга чекає на Вас!
Активна участь бібліотеки у проведенні предметних тижнів
Готуючись до них, організовуються книжкові виставки та тематичні перегляди літератури, проводяться різні заходи.
Так, до тижня ресторанної справи (15 – 19 травня 2023 року) бібліотекар для здобувачів освіти групи №118 з професії майстер ресторанної справи та №112 з професії кухар – кондитер провела турнір знавців ресторанного сервісу та представила книжковий дайвінг: «Унікальний гайд гастрономічним світом».
«Вам, майбутнім спеціалістам закладів ресторанного господарства, необхідно не тільки вміти приготувати якісні страви, вироби, гарно їх оформити, подати, дотримуючись температурного режиму, а й обслужити відвідувачів, щоб принести радість від відвідування закладу ресторанного господарства і від тих послуг, що пропонуються», – наголосила бібліотекар, демонструючи підручники, що допоможуть отримати дані знання з професії.
Тиждень з охорони праці (24 – 28 квітня 2023 року)
28 квітня, у Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі, ми підвели підсумки проведених заходів, спрямованих на привернення уваги здобувачів освіти до створення здорових та безпечних умов праці та виробничого середовища, попередження травматизму та професійних захворювань. На протязі тижня функціонував куточок з охорони праці: «Охорона праці і безпека життєдіяльності», підготовлені рекомендаційний список літератури: «Охорона праці – запорука життя» та презентація нового підручника: «Основи безпечної праці». Присутні мали змогу взяти участь у вікторині: «Вогонь наш друг, та не завжди, чекати можна і біди!» (Степанова І., викладач, Юхно Л., бібліотекар).
До предметного тижня з математики для здобувачів освіти була підготовлена виставка навчального матеріалу «Математика – цариця всіх наук» (Коваленко В., викладач, Юхно Л., бібліотекар).
Великдень всіх нас на гостини просить
Великдень – величне і світле свято для кожного з нас. Що ж це за свято? Як воно святкується в Україні? Як зібрати великодній кошик? Як спекти запашну і духмяну паску та розмалювати писанки?…
З цікавими фактами про Великдень ви зможете ознайомитися, завітавши в читальну залу бібліотеки, де експонуються матеріали тематичного перегляду: «Великдень іде – свято в душі несе».
Відеоролик «Борщ – код української нації», створений в рамках обласного проєкту учнівських творчих робіт «Українська ідентичність: від калини за вікном до родини за столом» під керівництвом бібліотекаря був продемонстрований під час проведення дня відкритих дверей, який відбувся у режимі онлайн 23 березня 2023 року о 14 год. 00
Т. Шевченко – гордість нації, символ України
В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря
Всіх любителів безсмертного Тарасового слова запросила до бібліотеки бібліотекар Юхно Л.П. 8 березня 2023 року. Метою зустрічі з учнями групи №118 є пізнання підростаючим поколінням постаті Великого Кобзаря, актуальності його творчості, виховання любові до рідного краю, пробудження національної самосвідомості, патріотичне виховання і розвиток почуття гордості за свій народ, Батьківщину.
«Небесна Сотня — перші герої російсько-української війни”
Боротьба за європейське майбутнє в Україні триває вже 9 років.
Сьогодні, як жодного року до того, ми бачимо справжню ціну свободи та незалежності, коли тисячі наших військових боронять державу від російського окупанта.
« Сьогодні ми вшановуємо героїв, які віддали своє життя за Україну й українців у час Революції Гідності, – Героїв Небесної Сотні. Людей різного віку та професій, різних регіонів, але однакових і справжніх цінностей»,- звернулася бібліотекар до учнів під час перегляду відео «Гіркої пам’яті ковток» та огляду матеріалів з тематичної книжкової виставки- реквієм.
« З давнини до сучасності українська кухня»
Саме під такою назвою презентувала бібліотекар книжкову виставку гостям нашого навчального закладу, зокрема Міністру освіти і науки України Сергій Шкарлет, начальнику Полтавської обласної військової адміністрації Дмитру Луніну, начальниці відділу вищої, професійно – технічної, виховної роботи, науки та інновацій Департаменту освіти і науки та іншим.
Представлена література допоможе здобувачам закладу в освітньому процесі.
День Соборності України
Шановні користувачі бібліотеки, пропоную переглянути документальний фільм ВО “Свобода”. “Свято Злуки. Політика пам’яті”. Особливий …
Сьогодні Україна, як і весь світ, зіштовхнулася з особливою жорстокістю та неповагою до прав людини через численні терористичні акти та військові конфлікти по всьому світу. Тому суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя в усьому світі.
«Невтомний шукач свободи і щастя»
(300 років від дня народження Г. Сковороди)
В основі задуму виставки – візуалізувати духовну спадщину філософа, спонукати відвідувачів бібліотеки замислитись над глибиною його думки, озброїтись сковородинівською мудрістю, яка б полегшила сприйняття викликів воєнного часу.
Сподіваюсь, що філософська мудрість Григорія Сковороди в умовах війни, допоможе відвідувачам виставки віднайти душевну рівновагу та віру в перемогу добра над злом.
Віртуальна екскурсія: « Музей української поетеси Лесі Українки
у с. Колодяжному»
Цей захід ля учнів групи 214 провела 23 лютого завідувачка бібліотекою Л. Юхно.