Державний професійно-технічний навчальний заклад «Полтавське вище професійне училище імені А.О. Чепіги»

Завідувач кабінетом: викладач фізики Солод Віталій Петрович

Навчальний кабінет – це навчальне приміщення школи, оснащене наочним приладдям, навчальним устаткуванням, меблями й технічними засобами навчання, у якому проводиться навчальна, факультативна й позакласна робота з учнями, і методична робота з предмету.

Кабінет не можна створити за короткий час. Кабінет створюється поступово, доустатковується й удосконалюється протягом декількох років.

Оптимальний комфорт для навчання визначається, в основному «внутрішньою цінністю» кабінету. Важливий не тільки сам процес навчання, але й правильно оформлений кабінет. Гарний кабінет здатний передавати учням усю інформацію про предмет. Мій предмет фізика.

Усі  меблі в кабінеті  розставлені з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. Лабораторні учнівські столи встановлені в три ряди.  У кабінеті уздовж задньої стіни встановлені шафи, у яких розміщається встаткування по фізиці для проведення лабораторно-практичних робіт учнями й загальне устаткування по астрономії.  У робочій зоні вчителя, на стіні закріплений електророзподільний щит з пультом керування електропостачанням робочих місць учнів. У кабінеті є протипожежний інвентар, вуглекислотний вогнегасник і аптечка швидкої допомоги. Уздовж задньої стіни кабінету встановлені шафи для зберігання демонстраційних приладів, книг, зошитів, письмового приладдя й електронних посібників. Робоче місце вчителя в кабінеті фізики зосереджене в передній частині класу. Воно  складається з стола вчителя, класної дошки, щита керування. Для раціональної організації робочого місця, що навчаються дотримані наступні умови:

– достатня робоча поверхня для писання, читання, виконання дослідів і інших видів самостійних робіт;

– зручне розміщення устаткування, використовуваного на уроці;

– відповідність стола й стільця антропометричним даним для збереження зручної робочої пози учня;

– необхідний рівень освітленості на робочій поверхні стола (300 лк).
 Для відтворення візуальної інформації в кабінеті фізики є проекційна апаратура: проектор,  комп’ютер. Кабінет фізики оснащений засобами навчання для проведення демонстраційних досвідів, фронтальних лабораторних робіт і лабораторних практикумів. У кабінеті фізики є комплект навчальних книг по фізиці по програмі школи; інвентарна книга обліку приладів, меблів, пристосувань і літератури; повний комплект технічної документації, що включає паспорт  на засоби навчання, інструкцію з техніки безпеки. На стінах є стенди, які дають основні знання по фізиці й астрономії. Матеріали стендів «Фізичні величини. Фундаментальні константи», «Міжнародна система одиниць (СИ)»,  «Новини фізики й астрономії», « Вони люблять фізику», «Куточок ТБ» допомагають раціонально використовувати навчальну діяльність учнів. Стенди відіграють велику роль при розв’язуванні завдань. Кабінет фізики допомагає в навчальному процесі. Він є центром усієї навчальної й позаурочної роботи. Школярі охоче відвідують не тільки уроки, але й кружок фізики й астрономії.