Державний професійно-технічний навчальний заклад «Полтавське вище професійне училище імені А.О. Чепіги»

Читайте з нами

З підбіркою нових книг працівники бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки м. Полтави завітали до нас. Ці книги стануть безцінним спадком для нащадків і варті того, щоб прочитати їх зараз та перечитати після перемоги. Вони допоможуть зрозуміти, що відбувається зараз, тому читаємо і пам’ятаємо: НАЦІЯ, яка ЧИТАЄ – НЕПЕРЕМОЖНА!

Полтавець Віталій Запека був добровольцем в АТО. 24 лютого він добровольцем пішов у військкомат. Уже в окопах написав, а згодом випустив п’ять книг і продовжує писати у вільний від служби час. Серед них і книга «Бабах на всю голову» – розповідь, як у непростих обставинах війни українці зберігають людяність, безмежну жагу до життя і свободи.

Волонтерка Людмила Охріменко. Книги «Волонтерські історії», «Оскар», «Муха в окропі на окупованій території» захоплюють користувачів своїми життєвими історіями. Адже більшість героїв її творів – реальні українські воїни, волонтери, переселенці, люди які пережили окупацію.

В романі «Лють» журналіста, волонтера Євгена Стеблівського кожен впізнає себе у перші місяці великої та жахливої війни.  Серед героїв роману – добровольці, волонтери, хлопці із територіальної оборони. У романі використані свідчення учасників оборони «Азовсталі», отримані в режимі реального часу, – і це ще одна вражаюча своєю правдою оповідь про неймовірну відвагу, мужність і стійкість захисників Маріуполя.

У романі «Врятувати березень» Андрій Кокотюха  зобразив несподівані повороти війни та її вплив на звичайних людей, що дає змогу зрозуміти, як важливо бути готовим до небезпеки та діяти рішуче в критичні моменти.

День вишиванки 2023: українське свято, яке відзначають у всьому світі

Щорічно в травні в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки. 

Що означає День вишиванки та його традиції читати тут:

https://www.unian.ua/lite/holidays/den-vishivanki-2023-tochna-data-i-yak-vidznachati-12243726.html

9 травня Україна відзначає День Європи

День Європи набуває особливого значення, адже для українців він є зокрема символом боротьби за свободу та європейське майбутнє, де в основі політик – благополуччя та права кожного громадянина.

Довідково: В європейських країнах відзначають День Європи 9 травня, як річницю підписання Декларації Шумана. Документ був підписаний 1950 року після руйнації світового порядку та мав на меті створення нової форми організації держав у Європі заради побудови сильних держав, встановлення миру та економічних передумов для ефективного розвитку країн. Саме цей документ заклав підґрунтя європейської інтеграції, став початком створення Союзу європейських країн, заснованого на спільних цінностях та збереженні миру.

ТОП-5 святкових образів на Великдень 2023

Великдень — свято весни, краси та пробудження. Наші предки готувалися до нього ретельно, зокрема обирали вишукане святкове вбрання. Які образи обрати на Великдень?

 «Наші пращури одягали все найсвятковіше, найдорожчі тканини, які могли собі дозволити. Зараз це може бути атлас, шовк, костюмна тканина, шифон, батист та льон. Це можуть бути наряди світлих, кремових кольорів, вишиванка у поєднанні з сучасними речами: світлий костюм, вінтажний жакет у клітинку, максі спідниця у поєднанні зі светром схожого відтінку допоможуть створити стильний образ до свята. “, — розповідає стилістка Хеллен Ровер.

 

ЕКО –ТЕМА

Цікавий  факт про використання енергії сонця:

– ідею концентрації сонячного світла на дзеркалах приписують Архімеду (212 р. до н. е).За допомогою величезних збільшувальних скелець винахідник нібито скеровував сонячні промені на кораблі римлян, щоб перешкодити завоюванню Сіракуз;

– у 1958 році сонячні батареї були вперше застосовані у США для енергозабезпечення штучного супутника Землі Vanguard I

Міжнародний день рідної мови –  день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. Тож, до вашої уваги:

naurok.com.ua

https://naurok.com.ua › prez…

Презентація “20 цікавих фактів про українську мову”

Вшанування Дня Героїв Небесної Сотні

Указом президента України Петра Порошенка від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» дату 20 лютого було встановлено як День Героїв Небесної Сотні.

 Вічна шана Героям Небесної Сотні!

Світла пам’ять усім, хто віддав своє життя за Україну й українців!

За  самостійну, вільну і сильну Україна, європейську і демократичну, незалежну і цілісну.
            І жодного сумніву немає, що ми захистимо все це, що ми реалізуємо мрію українських героїв.

День Соборності України 2023: особлива дата в історії

       У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт Об’єднання українських земель. 105 років тому,українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.

 Цікаві факти: про використання енергії

  Ідею концентрації сонячного світла на дзеркалах приписують Архімеду (212 р. до н.е). За допомогою величезних збільшувальних скелець винахідник нібито скеровував сонячні промені на кораблі римлян, щоб перешкодити завоюванню Сіракуз.У 1958 році сонячні батареї були вперше застосовані у США для енергозабезпечення штучного супутника Землі Vanguard I. У подальшому вони стали невід’ємною складовою космічних апаратів. Широко відомі мікрокалькулятори, годинники, радіоприймачі і багато інших електронних апаратів, що працюють на сонячних батареях.